• Yakuplu Caddesi No: 256 Ağva adresinde mukim tesisimiz Beyaz Ev Ağva’nın koronavirüs sorumluları Günay Tezcanlı ( 0532 3542211), Aslı Esen(0532 2717335) ve Rengin Tekin(0532 4432042) ’dir.

 

  • Tesisimize en yakın sağlık kuruluşu Ağva Aile Sağlık Merkezi (Ağva Merkez, Yakuplu Cad., 34990 Şile | 0 216 721 73 63) ve Şile Devlet Hastanesi (Kumbaba Mh. Uygur Sok.No:267 Şile | 0 216 606 08 26)’dir.

 

  • Tesis içi salgın eylem planı, T.C. İçişleri Bakanlığı’nın 02.06.2020 tarihli ve 8680 sayılı Genelge’ sinde belirtildiği şekilde uygulanmak üzere hazırlanmıştır. Tesisimiz T.C. İşleri Bakanlığı denetimi altındadır.

 

  • Tesisimizde tüm alanlara ilişkin yapılacak temizliklerde uyulacak standartlar, temizlik esnasında kullanılacak koruyu ekipmanlar ve bu ekipmanların kullanım süreleri koronavirüs sorumluları tarafından personeller için belirlenmiştir. Tüm personeller sosyal mesafe kurallarına ve bunlara bağlı işaretlemelere uyarlar. Tesis içinde iken daimî olarak maske kullanırlar. Tüm personeller Hijyen Sertifikası’na sahiptir ve düzenli olarak teorik ve pratik eğitimler alırlar. Personellerimizin ateş ölçümleri işe giriş ve çıkışlarda günlük olarak yapılmakta ve PAÖT (Personel Ateş Ölçüm Takip Çizelgesi) ile kayıt altına alınmaktadır. Ayrıca, PTİH (Personel Temas & İzlem Haritası) ile personelin otel içindeki günlük alan hareketleri takip edilmektedir.

 

  • Tesisimizde personel ve restoran girişinde dezenfektanlı paspas kullanılmaktadır. Tesisimizde genel kullanım alanlarında mesafeye yönelik yer işaretlemeleri ve atık kutuları mevcuttur. Tüm genel kullanım alanları için ATD (Alan Takip Denetim Çizelgesi) ile uygulanan temizlik, havalandırma ve dezenfekte işlemleri günlük olarak kayıt altına alınmaktadır.

 

  • Resepsiyon alanımızda dezenfektan ve tek kullanımlık maske ihtiyaç olması durumunda misafirlerimizin kullanımı için bulundurulmaktadır. Personellerimiz ile misafirlerimizin minimum zaman geçirmeleri ve işlemlerini kolay bir biçimde tamamlamaları için tesisimizde tüm önlemler alınmıştır. Misafirlere bu alanda bilgilendirme yapılır, misafirlerden girişte covid_19 bilgilendirme formu alınır ve ateş ölçümleri yapılır. Hastalık belirtisi gösteren misafirler karantina odasında bekletilir ve yetkililere bildirilir. Resepsiyon alanımızda aynı anda maksimum 2 personelimiz görev yapmaktadır.

 

  • Kat alanlarımızda yapılan işlemler ve bu işlemleri hangi personellerin saat kaçta gerçekleştirdiği KOTTD (Kat Oda Temizlik Takip ve Denetim Çizelgesi) ile günlük olarak kayıt altına alınmaktadır. Katlarımızda aynı anda maksimum 2 personelimiz görev yapmaktadır.

 

  • Odalarımız misafirlerin otelden ayrılmasını takiben öncelikli olarak 2 saat havalandırılır. Genel temizliği yapılır ve misafir kabulü için hazır tutulur. Televizyon ve klima kumandaları, klima, kapı kolları, musluk başlıkları, yatak başlıkları ve ıslak alanlar her misafir otelden ayrıldığında özenle dezenfekte edilir. Tüm tekstil ürünleri 60/90 derede yıkanıp kurutma makinelerinde kurutulmaktadır. Odalarımızda misafirlerimiz için maske ve el dezenfektanı bulundurulmaktadır. Odalarımız, periyodik olarak Sağlık Bakanlığı onaylı ‘Biyosidal 2’ ve ‘Biyosidal 4’ belgeli nano gümüş iyon teknolojili dezenfektan ile ayrıca dezenfekte edilir. Misafirler saat 14:00’ten önce odaya giriş yapamazlar. Oda temizliğinde aynı anda maksimum 2 personelimiz görev yapmaktadır.

 

  • Mutfağımızda yiyecek – içecek hazırlıklarında, mal kabulünde ve ürünleri saklama koşullarında devletin ilgili kurumlarının yönergeleri takip edilmektedir. Ayrıca, mal kabulleri MKTÇ (Mal Kabul Takip Çizelgesi) ile günlük olarak kayıt altına alınmaktadır.

 

  • Restoranımızda kahvaltı ve yemek servisi esnasında kullanacağınız çatal kaşık ve bıçaklarınız sizler için dezenfekte edilerek misafirlerin kullanımı için şeffaf ambalajlarda muhafaza edilmektedir. Masalara tek kullanımlık dezenfektanlar veya kolonya, tuz, karabiber ve şeker temin edilmiştir. Masa düzenleri sabit tutulmaktadır ve sosyal mesafe kuralları göz önüne alınarak işaretlidir. Sabah kahvaltıları ve yemekler tabak servisi şeklinde ilgili personelimiz tarafından misafirlerimize servis edilmektedir. Kapalı restoranımızda aynı anda maksimum 2 personelimiz görev yapmaktadır ve maksimum 14 kişi aynı anda kahvaltı veya yemek servisi alabilir. Açık restoran alanımızda aynı anda maksimum 4 personelimiz görev yapmaktadır ve maksimum 24 kişi aynı anda kahvaltı veya yemek servisi alabilir. Teması azaltmak için QR menü kullanılmaktadır.