AĞVA’DA NELER YAPILIR

Ağva; Göksu ve Yeşilçay nehirlerinin Karadeniz’e döküldüğü noktada yer alıyor. 2000’li yılların başından bu yana popülerliği daha da artan bu belde, özellikle büyük şehirlerin karmaşasından kaçanlar ve her şey dahil konseptli, büyük ve kalabalık otelleri tercih etmeyenler tarafından sıkça ziyaret ediliyor.
Ağva’da küçük, samimi, kişiye özel hizmet veren, her bütçeye uygun, bazıları nehir kenarında, bazıları Ağva merkezde yer alan Ağva butik oteller hizmet veriyor. Ağva otelleri arasında balayı çiftlerinin romantik dakikalar geçirmelerini sağlayan lüks konaklama seçenekleri sunan Ağva butik oteller de mevcut. İster balayı çifti olun, ister yoğun tempodan kaçan yalnız bir gezgin, ister evlenme teklifi hazırlığı yapan heyecanlı bir genç, ister evlilik yıldönümü kutlayan bir çift, ister romantik bir çift, ister iki yakın arkadaş Ağva’nın tadını doya doya çıkarabilir ve unutulmaz anılara sahip olabilirsiniz.

Ağva’da yapılacak pek çok aktivite bulunuyor. Konuklardan bazıları otelden hiç ayrılmadan jakuzili ve nehir manzaralı odalarda keyif yaparken, bazıları da etrafı keşfetmek için planlar yapıyor. Ağva muhteşem bir doğaya sahip, doğa yürüyüşleri yapabilir veya bisikletlerle harika doğa gezintileri yapabilirsiniz. Genellikle Ağva otelleri konaklayan misafirlerine ücretsiz bisiklet imkanı sağlıyor. Maceracı bir ruha sahipseniz Atv turları da ilginizi çekebilir, otelinizden Atv turu yapan yerler ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Fotoğraf çekmekten hoşlananlar için Ağva benzersiz doğal bir plato. Nehirde deniz bisikleti ve tekne gezintileri Ağva seyahatinizin olmazsa olmazı. Karadeniz’in eşsiz dalgalarını seyredebilir, kum plajında yürüyüş yapabilirsiniz. Yaz mevsiminde birbirinden güzel koylarda, kimi kum plaj kimi çakıl denize girebilirsiniz. Kış aylarında, hatta şanslıysanız kar yağarken, şöminede odun ateşinin çıtırtısı içinizi ısıtır, ruhunuzu dinlendirir. Ağva’da kahvaltı yapmak eşsiz bir deneyim ve zevktir. Nehir kenarında, kuş sesleri eşliğinde harika, zengin bir kahvaltı kime iyi gelmez ki? Romantik çiftler için, nehir manzarası eşliğinde özel hazırlanmış masalarda akşam yemeği olmazsa olmazı. Balık tutmak sizin için bir hobi ise ister nehirde ister Ağva merkez iskelesinde oltacılık keyfine varabilirsiniz. Ağva merkezde bulunan, hediyelik eşyacıları, organik ürün satan dükkanları, yöreye özgü Şile bezi dükkanlarını gezebilirsiniz. Ayrıca civarda bulunan Ağva Feneri, Aşıklar yolu, Kilimli koyu, Kadırga koyu, Kerpe, Kefken, Saklı Göl, Hacıllı Köyü, Kalemköy, Şile’yi gezmek ve görmek isteyebilirsiniz.

2019-01-08T21:41:47+00:00Categories: Ağva|Tags: , , , |