DSC_7751_Snapseed

Agva

Yemyeşil doğası, masmavi deniz ve tertemiz havası ile dört mevsim tercih edilebilecek, büyüleyici güzellikte İstanbul’un yanı başında cennet bir belde. Özellikle şehrin karmaşasından uzak, sakin,  romantik, huzurlu bir tatil yapmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor.

Ağva; İstanbul sınırları içerisinde, Şile ilçesine 30 km uzaklıkta, Karadeniz kıyısında yer alıyor. İzmit’in Çal Tepesi’nden doğup gelen, batısındaki Göksu, doğusundaki Yeşilçay derelerinin Karadeniz’e döküldüğü yerde zamanla oluşan delta üzerine kurulmuş, bakir koylar ve çam ormanlarıyla çevrili, mavi ile yeşilin buluştuğu şirin bir beldedir.

İstanbul’a sadece 80 km uzaklıktaki beldemize eskiden sadece yaz aylarında İstanbullular gelirken, günümüzde tüm şehirlerden oldukça yoğun talep geliyor. İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına 70 km uzaklıkta olması beldeyi diğer şehirlerden hatta ülkelerden ulaşılabilir kılıyor. Şehrin stresinden, gürültüsünden uzak, huzur ve dinginlik arayanların, doğa severlerin, özel gün kutlayanların, romantik çiftlerin ve balayı çiftlerinin özellikle diğer mevsimlerde de ilk tercihi Ağva.

Ağva; Karadeniz kıyısında 3 km uzunluğunda kumsala sahiptir. Yerleşim yerleri kıyıdan uzakta yer aldığı için tertemiz denizi ve kumsalıyla çam koruları çevreli olduğu için de oksijeni bol, tertemiz havasıyla ünlüdür. Nehrin denizle birleştiği noktada keyifli balık lokantaları, hediyelik ve yöresel dükkanlar yer almaktadır. Cuma günleri kurulan pazarda çevre köylerden gelen yöre insanının yetiştirdiği doğal, hormonsuz ve sağlıklı ürünler bulabilirsiniz. Balık tutmayı sevenler için de hem deniz hem nehir farklı bir alternatif.

Nehir kenarına konumlanmış küçük oteller, Ağva’nın doğasına ve yapısına uygun konaklama alternatifleri sunuyor. Siz de doğa severseniz, kuş sesleri ile uyanmak isterseniz, yeşile ve maviye doyarak yenilenmekse arzunuz, huzurlu ve romantik bir tatilse arayışınız, Ağva ve her zevke, her bütçeye göre seçenek sunan küçük otelleri sizin için doğru adres.

Agva White House

Address: Yakuplu Caddesi No: 256 Ağva
Telephone: 0216 721 87 15
GSM: 0532 443 20 42
E-mail: I [email protected]

IMG-20200813-WA0000

Misafirlerimizin
Bizim İçin Önemli

Misafirlerimizin sağlığını güvence altına alabilmek, güvenli ve sağlıklı tatil yapabimelerini sağlamak amacıyla, 50 oda ve üzeri işletmelerin,  almak zorunda olduğu ‘Güvenli Turizm Sertifikasını’ almış bulunuyoruz. Sağlığınız bizim için önemli..