DSC_7903_Snapseed

What to eat in Ağva?

Şirin beldemiz Ağva’da yemek söz konusu olduğunda akla ilk olarak öncelikle dere kenarındaki Ağva otellerin ve restoranların sunduğu leziz ve bol çeşitli kahvaltı geliyor, konaklama için gelen misafirlerin hemen hepsi kendi konakladığı tesis bünyesinde bu en güzel öğünü afiyetle tadabilme şansına sahip. Sadece kahvaltı için onlarca km yaparak gelen misafirlerimizin sayısı da azımsanamayacak kadar çok.

Öğle seçenekleri için genelde daha hızlı, ekonomik ve halk olarak hepimizin bayılarak, bazen de çekinerek tükettiği el yapımı gözleme, mantı, çiğ börek gibi alternatifler birbirinden tatlı hanımların elinden tazecik sizin zevkinize sunulmakta.

Akşam oldu, madem Karadeniz kıyısındayız balık yemeden dönmek olmaz diyenler icin de irili ufaklı balık restoranları denizin hemen kıyısında yer alıyor. Balıktan önce iştah açıcı taptaze meze ve zeytinyağlılardan tüketmeyi de tercih edebilirsiniz. Av yasağı dışında Ağva da iseniz pek çok nefis deniz balığını taze taze tüketebilme şansına sahipsiniz. Lüfer, Kalkan, palamut, mezgit, tekir, çinekop, istavrit ve hamsi hemen akla gelen en sevilenlerden.

Ayrıca Ağva mantar çeşitliliği bakımından oldukça zengin bir yöredir. Mevsimine göre köylü pazarından satın alabilir veya bazı restoranlarda tadabilirsiniz.

Ağva Oteller bünyesinde değişiklik gösteren akşam yemeği alternatifleri arasında da balık bulunuyor. Ben balık sevmem, deniz ürünü tüketmem derseniz de kebap, et, ev yemeği seçenekleri de şirin beldemizde bulunmakta.

Siz canınızın ne istediğine karar verin Ağva seçeneklerini size olanca cömertliğiyle sunsun. Ortak olan ise tüm yemek yiyeceğiniz yerlerdeki samimiyet hissi ve sizi memnun etme çabası olacaktır. Büyük şehirlerdeki gösterişli mekanlardan ziyade Ağva’nın doğal dokusu icinde özenle yer alan mekanlarda keyifle yiyeceğiniz yemekler için şimdiden afiyet olsun.

Agva White House

Address: Yakuplu Caddesi No: 256 Ağva
Telephone: 0216 721 87 15
GSM: 0532 443 20 42
E-mail: I [email protected]

IMG-20200813-WA0000

Misafirlerimizin
Bizim İçin Önemli

Misafirlerimizin sağlığını güvence altına alabilmek, güvenli ve sağlıklı tatil yapabimelerini sağlamak amacıyla, 50 oda ve üzeri işletmelerin,  almak zorunda olduğu ‘Güvenli Turizm Sertifikasını’ almış bulunuyoruz. Sağlığınız bizim için önemli..