DSC_7883

Why Is Ağva Beyaz Ev's Breakfast Different?

7 den 70’e istisnasız hepimizin favori öğünü kahvaltı. Öyle ki Türk kahvaltısı dünya üzerindeki en zengin içeriğe sahip tatlıdan tuzluya envai çeşidi barındıran yaratıcılığımıza ve becerimize bağlı olarak adeta şölen kıvamına gelebilen özellikle tatil günlerinde aile fertlerini de masa etrafına toplayabilen bir öğün.

Ağva’da kahvaltı hele de Beyaz Ev’de yapılan kahvaltı bizim deyimimizle yok yok kahvaltısı.
Haftanın her günü otelde konaklayan misafirlerimiz dışında da dışarıdan gelen konuklarımız tarafından da müdavimi olunan güzellik ve zenginlikle servis edilmekte. Kahvaltı içeriği hepimizin evlerinde 3 aşağı 5 yukarı aynı malzemelerle hazırlanmasına rağmen beraber günümüz koşullarında malzemenin en iyisi, olabildiğince doğalına ve bolca çeşide ulaşabilmek kahvaltı kalitesindeki en önemli etken. Beyaz Ev’de Sunduğumuz kahvaltımızda Trabzon tulum peyniri, Adapazarına özgü taze sepet peyniri, enfes benzersiz lezzetiyle Ezine beyaz peyniri, Çeçil peyniri ve kuru domates ve zeytinyağlı minik top mozerallalar ,eski kaşar ve sıcak çeşitlerimiz arasında kızarmış hellim peyniri bulunmakta. 3 çeşit ev yapımı reçelimiz mevsime göre değişmekle beraber ustamızın özel tatlı kabak reçeli, havuç reçeli, böğürtlen reçeli ve çilek reçeli misafirlerimizden tarifi en çok sorulanlardan. Tatlı seçeneklerden bahsetmişken susamlı tahin-pekmez ikilisi ve Kandıra’dan gelen nefis manda kaymağıyla servis yaptığımız bal enerji kaynakları, özel kahvaltılık köy tereyağımız da cabası. Bunların yanı sıra krem çikolata da pek çoğumuzun en sevdiği tatlardan. Yine bir beyaz ev klasiği olan peynir ezmesi ve özel hazırlanmış acuka farklı lezzetler. Yine doğal enerji kaynağı kuru incir, kuru kayısı, ceviz, taze fındık karışımı sofranızda yer alıyor. Civar köylerden temin edilen taze yeşillikler, mis kokulu domates ve salatalık ve mevsime göre değişen taze meyveler olmazsa olmazımız.

Masalara servis yapılırken ne kadar çok çeşit ne güzel sunum böyle sözleri en sıklıkla duyduklarımız.
Misafirlerimiz bu serpme kahvaltının tadını çıkarmaya başladıklarında 4 çeşit günlük olarak değiştirdiğimiz sıcak kahvaltılıklarımızın hazırlanması ve sunumu başlıyor.
Ustamızın kendine ait nefis spesiyalleri; pişi, gözleme çeşitleri, ,börek çeşitleri , mayalı poğaçalar, sucuklu yumurta, menemen, Ağva mantarıyla hazırlanmış tarifi sır yumurta veya omlet teker teker masaya servis yapılırken iskelede kuş sesleri eşliğinde kahvaltılarını uzun ve keyifli sohbetlerle devam ettiren misafirlerimiz sınırsız olarak tüketebilecekleri sıcak çaylarını yudumlayarak ortamın tadını çıkartırlar. Kış ise şömineli salonumuzda kahvaltı ayrı bir keyiftir.

Agva White House

Address: Yakuplu Caddesi No: 256 Ağva
Telephone: 0216 721 87 15
GSM: 0532 443 20 42
E-mail: I [email protected]

IMG-20200813-WA0000

Misafirlerimizin
Bizim İçin Önemli

Misafirlerimizin sağlığını güvence altına alabilmek, güvenli ve sağlıklı tatil yapabimelerini sağlamak amacıyla, 50 oda ve üzeri işletmelerin,  almak zorunda olduğu ‘Güvenli Turizm Sertifikasını’ almış bulunuyoruz. Sağlığınız bizim için önemli..